W powiecie polkowickim zima już trwa

Już w listopadzie polkowiccy policjanci rozpoczęli działania w ramach akcji „Zima 2019/2020”.

– Systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy – informuje sierż. szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Funkcjonariusze proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy – apeluje.

Jak dodaje Przemysław Rybikowski, w ubiegłym sezonie zimowym polkowiccy funkcjonariusze reagowali na „zagrożenia zdrowia i życia wobec wielu osób potrzebujących pomocy, często nietrzeźwych, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach przebywali w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach”. W takich przypadkach, w zależności od sytuacji, osoby takie są przewożone do wyznaczonych miejsc, gdzie mogą spędzić noc, albo trafiają do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych – do wytrzeźwienia.

Fot. KPP Polkowice

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..