Powiat złotoryjski i jaworski bez koronawirusa

Powiat złotoryjski i jaworski pozostają jedynymi powiatami w naszym regionie, gdzie nie odnotowano jeszcze przypadków zakażenia koronawirusem. Czworo mieszkańców pierwszego z wymienionych otrzymało właśnie wyniki przeprowadzonych testów. Na szczęście wszystkie cztery okazały się negatywne i pacjenci mogli wrócić do domu.

Obecnie w powiecie złotoryjskim w domowej kwarantannie przebywa 136 osób, w tym 11, które miało styczność z podejrzanymi o zakażenie.

71 mieszkańców przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Dodatkowo cztery osoby z podejrzeniem wirusa czekają (w domowej kwarantannie z najbliższymi) na pobranie próbek do badania.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wynosi 145, natomiast w całej Polsce odnotowano już 957 przypadków zakażenia i 13 ofiar śmiertelnych (stan na godz. 13.30).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..