POWIAT POLKOWICKI. „Polne Maki” w operze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zespół Folklorystyczny „Polne Maki” z Grębocic reprezentował powiat polkowicki podczas IX edycji Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej. I zebrał gromkie brawa. W imprezie uczestniczyło 28 zespołów ludowych z całego regionu. 

Celem Festiwalu jest kultywowanie tradycji, pobudzenie aktywności społeczności lokalnej, integracja środowisk ludowej twórczości artystycznej oraz dążenie do poszerzenia kręgu wspólnych działań w oparciu o folklor i tradycje prowadzące do upowszechniania dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska – informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik polkowickiego starostwa. – Artyści, którzy wystąpili przed wrocławską publicznością, są żywymi nośnikami pamięci kulturowej naszych przodków. Osiedlający się po wojnie na Dolnym Śląsku ludzie często mieścili swój dobytek w kilku przysłowiowych walizkach. Ale przywieźli przede wszystkim ogromny bagaż pamięci, mieli głowy bogate we wspaniałe ludowe pieśni.

I te pieśni zespół „Polne Maki” od lat prezentuje – z powodzeniem – nie tylko na swoim terenie, ale także podczas wyjazdowych koncertów i festiwali. 

UR/FOT. ŹRÓDŁO: POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz