POWIAT POLKOWICKI. Chocianowska młodzież na forum międzynarodowym

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW konferencji w ramach XVII Forum Polsko-Niemieckiego udział wzięli między innymi uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie. Mieli oni taką okazję dzięki wymianie z młodzieżą uczącą się w firmie Volskwagen Chemnitz, Zwickau i Wolfsburgu. Dzięki temu chocianowska młodzież i pracownicy Volkswagen Motor Polska w Polkowicach uczestniczyli w uroczystości przyznania „Nagrody Polsko-Niemieckiej”.

– Odznaczono Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu – mówi Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik prasowy powiatu polkowickiego. – Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie osobom oraz organizacjom za szczególne zasługi dla rozwoju stosunków polsko-niemieckich. Wręczenie nagrody odbyło się w obecności prof. Władysława Bartoszewskiego, pełnomocnika 604141_305567216300112_7915455472225994232_npremiera do spraw dialogu międzynarodowego, oraz Dietmara Woidke, premiera Brandenburgii i pełnomocnika rządu federalnego do spraw stosunków z Polską przez ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę oraz ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka Waltera Steinmeiera – wymienia.

Uczniowie z Chocianowa wspólnie z pracownikami polkowickiego Volkswagena mieli też czas na zwiedzanie. Zwiedzili między innymi zakład Volkswagena w Mosel, Instytut Kształcenia w Zwickau – Bildungsinstitut, oraz muzeum Augusta Horcha, który zapoczątkował produkcję AUDI.

DRM/ FOT. POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz