Powiat Polkowicki z bogatszą ofertą edukacyjną

Starosta polkowicki, wraz z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z Polkowic i Chocianowa, podpisał dziś listy intencyjne z KGHM Polska Miedź S.A.

Dziesięcioletnia współpraca będzie się odbywać w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Oznacza to, że miedziowa spółka obejmie patronatem wybrane klasy w Zespole Szkół w Chocianowie i w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Młodzież będzie miała zorganizowane zajęcia z praktycznej nauki zawodu, szkolenia, wizyty zawodoznawcze, a najlepsi uczniowie otrzymają stypendia ufundowane przez KGHM.

– Nawiązana dziś współpraca z firmą KGHM Polska Miedź S.A. jest dla nas bardzo ważna – zaznacza starosta polkowicki Kamil Ciupak. – Jest to niezmiennie kluczowy pracodawca w naszym regionie, z ogromnym doświadczeniem i potencjałem, a dzięki temu patronatowi młodzież z naszych szkół zdobędzie praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które będzie mogła wykorzystać na dalszym etapie swojego rozwoju.

– Podpisanie listu intencyjnego to kolejny etap rozwoju programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Pokazujemy młodzieży, że są nam potrzebni, że KGHM widzi ich potencjał – powiedział Radosław Stach, wiceprezes ds. produkcji KGHM.

– Pracownicy KGHM to nie tylko górnicy oraz hutnicy. Za naszym globalnym sukcesem stoi bowiem cały sztab wykwalifikowanych ludzi, którzy pracują jako elektrycy, mechanicy, automatycy czy telemonterzy. Nawiązując bezpośrednią współpracę ze szkołami, chcemy pokazać się uczniom jako ich przyszły, dodajmy najlepszy w regionie, pracodawca – dodała Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

W roku szkolnym 2019/2020 patronatem zostają objęte klasy I-III w polkowickiej placówce (w Szkole Branżowej I Stopnia, w zawodzie elektromechanik), a w Chocianowie są to klasy I-IV technikum w zawodzie technik mechatronik oraz klasa I w Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie mechatronik.

Patronatem KGHM objętych jest osiem szkół z terenu Zagłębia Miedziowego, obok Polkowic i Chocianowa są to również szkoły z Legnicy, Lubina, Głogowa, Bolesławca.

Fot. Powiat Polkowicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..