Opublikowany: śr, Kwi 1st, 2020

Powiat lubiński: Zmarł pacjent z podejrzeniem koronawirusa

Potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie lubińskim. Niestety zmarła jedna z osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2. Po badaniu okaże się, czy była zakażona koronawirusem.

Z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie wynika, że dziś potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch mężczyzn z Lubina. Obaj w stanie dobrym przebywają w domu w izolacji. Jeden z nich prawdopodobnie zaraził się we Francji.

Tym samym w powiecie jest już 16 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Natomiast w kwarantannie przebywa 312 mieszkańców, a 11 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Tyle samo, 11 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2.

Niestety jedna osób z hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia zmarła. To 61-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu we Wrocławiu. Jak podaje sanepid, 61-latek miał choroby współistniejące. Wykonano badanie w kierunku koronawirusa. Jego wyniki nie są jeszcze znane.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..