POWIAT LUBIŃSKI. Wspólnie przebudują drogi

list2-766x488Między innymi drogi w Niemstowie, Miłoradzicach i Składowicach planują wspólnie przebudować władze powiatu lubińskiego oraz gminy wiejskiej Lubin. Właśnie podpisano list intencyjny w tej sprawie.

– Tylko wspólne działania gmin i powiatu pozwolą nam sprostać temu niełatwemu zadaniu, jakim jest poprawa stanu dróg na naszym terenie. W gminie Lubin widzimy partnera, z którym możemy w tym zakresie współdziałać. To dobry prognostyk dla przyszłych wspólnych działań inwestycyjnych – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

„Mając na uwadze interes społeczny, strony zgodnie wyrażają chęć współdziałania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez modernizację i ogólną poprawę stanu technicznego następujących dróg powiatowych położonych na terenie gminy Lubin” – czytamy w liście.

Dokument dotyczy w sumie ośmiu miejsc: dwukilometrowego odcinka w Niemstowie, fragmentu  w Miłoradzicach, nawierzchni w Składowicach od początku obszaru zabudowanego do wyjazdu w kierunku miejscowości Ustronie, drogi w Księginicach, Szklarach Górnych, Czerńcu, Raszówce oraz Gorzycy.

Nie dopracowano jeszcze szczegółów technicznych. Właśnie trwają uzgodnienia na temat udziału każdej ze stron w kosztach tej inwestycji. Ze wstępnych deklaracji wynika, że gmina wiejska Lubin pokryje minimum 50 procent ich wartości.

Nie wiadomo też jeszcze, kiedy dokładnie ruszą remonty, choć – jak zapewnia wójt Tadeusz Kielan – w przypadku sześciu z ośmiu zadań opracowana już jest dokumentacja techniczna.

– Podpisany list intencyjny to kolejny krok do modernizacji i przebudowy dróg na terenie naszej gminy. To zwieńczenie ponadrocznej współpracy gminy i powiatu w tej sprawie – mówi wójt Kielan. – W przypadku większości wymienionych zadań opracowywana jest dokumentacja techniczna. Podane w liście intencyjnym wartości planowanych inwestycji są szacunkowe i przybliżone. Konkretne dane zawarte zostaną w porozumieniu, które sporządzone zostanie po opracowaniu dokumentacji technicznych – dodaje.

List intencyjny podpisali starosta lubiński Adam Myrda, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz wicestarosta Damian Stawikowski.

Cały dokument publikujemy poniżej.

List intencyjny.

fot. UG Lubin

Dodaj komentarz