POWIAT GŁOGOWSKI. W Nielubi szyją lalki, by ratować dzieci

SLALKIzkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi, gmina Żukowice, po raz trzeci bierze udział w światowej akcji UNICEF pod hasłem: „Wszystkie kolory świata”. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska, znana piosenkarka.

– Nasi uczniowie i ich rodzice szyją laleczki prezentujące wybrany kraj – informuje dyrekcja szkoły.

Lalki zostaną zaprezentowane podczas zabawy karnawałowej Rady Rodziców, która odbędzie się 14 lutego. Ale nie będzie to zwykły pokaz – każdy z gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym. Taki bowiem jest cel tegorocznej kampanii. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 złotych umożliwi zaszczepienie jednego malucha w tym kraju przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Jest to już trzecia edycja akcji „Wszystkie kolory świata”. Poza świetną zabawą podczas szycia laleczek, jej uczestnicy mogą przyczynić się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Do tej pory, dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli udało się zebrać ponad 1,1 mln zł na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona i Czadzie.

Do Szkoły Podstawowej w Nielubi uczęszczają dzieci z miejscowości: Bukwica, Glinica, Dankowice, Kamionna, Kłoda, Nielubia, Słoćwina, Wierzchowice, Zabłocie i Żukowice. Liczba uczniów waha się od 130 – 160.

UR/FOT. UG ŻUKOWICE

Dodaj komentarz