Potrójny sukces CCC na Węgrzech (FOTO)

Sporym sukcesem dla kolarzy CCC Sprandi Polkowice zakończył się 6-dniowy Wyścig dookoła Węgier. Na drugim miejscu zawody ukończył Kamil Małecki, natomiast Patryk Stosz utrzymał koszulkę lidera „górali”. Oprócz znakomitych występów indywidualnych, „pomarańczowi” odnieśli również cenne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Ostatniego dnia rywalizacji tempo było bardzo mocne od samego startu i nie odnotowano typowej ucieczki, która zdołałaby uzyskać większą przewagę. Do podnóża pierwszego kategoryzowanego podjazdu przyjechała cała grupa i na tym wzniesieniu rozegrał się pierwszy z dwóch pojedynków o czerwoną koszulkę najlepszego górala.

Patryk Stosz, który prowadził w tym zestawieniu od pierwszego etapu, pokonał w sprincie pod górę swojego największego rywala, Attilę Valtera i powtórzył to także na kolejnym szczycie drugiej kategorii. Dzięki tym dwóm zwycięstwom kolarz CCC Sprandi Polkowice zapewnił sobie końcowy triumf w klasyfikacji górskiej.

Na końcowych 40 kilometrach zawodnicy polkowickiego zespołu praktycznie nie schodzili z czołowych miejsc w grupie zasadniczej, kontrolując wszystkie ruchy przeciwników. Dzięki tej pracy ostatni etap zakończył się masowym sprintem. Okazał się on jednak bardzo groźny, gdyż ok. 300 m przed metą droga skręcała w lewo i w tym miejscu kilku sprinterów wpadło w barierki.

Kamil Małecki zdołał uniknąć kraksy i po raz trzeci w tym wyścigu finiszował na trzecim miejscu, a dzięki kolejnym 4 sekundom bonifikaty zapewnił sobie drugie miejsce w całych zawodach. Piąty etap padł łupem Nikodemusa Hollera, a cały wyścig Manuela Bellettiego.

– Jest to mój najlepszy dotychczas wynik w karierze i naprawdę jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dla drużyny zrobić taki wynik. Cały wyścig rozgrywał się na sekundy, a ja każdego dnia czułem się bardzo dobrze i chciałem walczyć do końca. Udało się odnieść ten sukces dzięki całej ekipie, gdyż koledzy wykonali niesamowitą pracę i chciałabym im za to bardzo podziękować – mówił Kamil Małecki.

Po wyścigu „pomarańczowi” odbierali na podium nagrody za trzecie miejsce na ostatnim etapie, drugie w generalce, Patryk Stosz przyjął koszulkę górala, a cała ekipa stanęła na najwyższym stopniu, dzięki zwycięstwu w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji generalnej zawodnicy CCC uplasowali się na nastepujących pozycjach: Kamil Małecki (2), Leszek Pluciński (6), Adrian Kurek (8), Patryk Stosz (23), Mateusz Taciak (28), Paweł Bernas (29), Frantisek Sisr (82).