Opublikowany: pon, Maj 18th, 2020

Potrącono rowerzystę. Poszkodowany czuje się dobrze (FOTO)

Przed południem na ul. Kuzienniczej w Jaworze doszło do potrącenia rowerzysty. Poszkodowany starszy mężczyzna poruszał się chodnikiem. Obrażenia nie okazały się poważne i po udzieleniu na miejscu pomocy medycznej kierujący oddalił się do miejsca zamieszkania.

Chociaż prawo o ruchu drogowym zabrania  jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych to są jednak pewne wyjątki. Skorzystał z tej sposobności starszy rowerzysta, który poruszał się chodnikiem wzdłuż ruchliwej ul. Kuzienniczej. Chodnik był odpowiednio szeroki, a w miejscu kolizji jest brak wydzielonego pasa dla ruchu rowerowego. Kierujący fordem 44-letni jaworzanin chciał włączyć się do ruchu i nie zauważył nadjeżdżającego z prawej strony rowerzysty. Choć prędkości nie były duże doszło do kolizji. Starszy mężczyzna stracił równowagę i przewrócił się. Nie chciał pomocy medycznej, jednak profilaktycznie wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który opatrzył na miejscu ranę i zadrapania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w kwocie 500 zł.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..