Potrącił pieszego i uciekł. Grozi mu 4,5 roku więzienia

Kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci ujęli sprawcę wypadku, do którego doszło na ulicy Nowy Świat w Legnicy. 20-letni kierowca osobowego audi potrącił pieszego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara 4,5 roku więzienia.

Do zdarzenia doszło w środowe południe 15 na ulicy Nowy Świat w Legnicy.

– Kierowca audi potrącił 34-letniego pieszego, przechodzącego prawidłowo przez jezdnię, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała. Świadek zdarzenia zapamiętał i przekazał policjantom numery rejestracyjne pojazdu, którym poruszał się sprawca. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg. Po kilkunastu minutach na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy mundurowi zatrzymali kierowcę audi – relacjonuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

20-letni mieszkaniec powiatu legnickiego od razu przyznał się policjantom do ucieczki z miejsca zdarzenia drogowego. Swoje zachowanie mundurowym tłumaczył tym, że był przestraszony całą sytuacją.

Mężczyzna trafił już do aresztu, a jego pojazd zabezpieczono pomocą drogową. – 20-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego i oddalenia się z miejsca zdarzenia. Za ten czyn grozi kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka legnickiej policji.

Fot. KMP w Legnicy

Dodaj komentarz