Opublikowany: sob, Wrz 5th, 2020

Potargujmy się w Wądrożu (FOTO, WIDEO)

W Wądrożu Wielkim powstało profesjonalne targowisko. W sąsiedztwie świetlicy wiejskiej zagospodarowany został plac o powierzchni 1000 m kw. Oprócz wiat dla handlowców jest tam ogólnodostępne zaplecze sanitarne z toaletami i parking. W piątek odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.

W dniu otwarcia ryneczku handlowców i kupujących nie brakowało. Na straganach zaroiło się od zdrowej i świeżej żywności prosto z pola. Sporo wystawców oferowało swoje zapasy w słoiczkach – domowe konfitury, przetwory z dyni, dżemy kusiły ceną i wyglądem. Pachniały smażone placki ziemniaczane i skwierczące na patelni pierogi. Handlowcy przybyli z całego regionu. Był m.in. domowy chleb spod Świerzawy, serwetki z Kamiennej Góry, sprzęt ogrodniczy ze Ścinawy i pomidory prosto z Janowickich pól. Podczas oficjalnego otwarcia wójt Elżbieta Jedlecka wręczyła wszystkim obecnym pamiątkowe torby, które szybko wypełniły się zakupami. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Przez najbliższe miesiące handlowcy będą zwolnieni z opłat.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..