Opublikowany: sob, Lut 22nd, 2020

Poszybuj w chmurach – aeroklub szkoli przyszłych pilotów

Lubiński aeroklub zaprasza do rozpoczęcia przygody z lotnictwem. Teoretyczne zajęcia ruszają 7 marca, a spotkanie organizacyjne zaplanowano na 28 lutego. Teoretyczny kurs szybowcowy jest bezpłatny.

Aeroklub Zagłębia Miedziowego działa od 52 lat. Sekcja szybowcowa jest jednym z jego znaków rozpoznawczych.

– Od lat organizujemy szkolenia lotnicze. To doskonała okazja, aby spełnić swoje marzenie, odkryć nową pasję lub rozpocząć karierę pilota samolotów. Spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na 28 lutego na godz. 18 na lubińskim lotnisku przy ul. Spacerowej –  zachęca Jakub Eichstaedt, sekretarz zarządu Aeroklubu Zagłębia Miedziowego.

Zajęcia rozpoczynają się 7 marca. Kandydaci na pilotów będą mogli nauczyć się podstaw meteorologii, mechaniki lotu, przepisów prawa lotniczego czy komunikacji radiowej. Kurs teoretyczny jest bezpłatny, jego uczestnik może się później zapisać na szkolenie praktyczne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej AZM.

– Niezdecydowani mogą wykupić lot zapoznawczy. Dzięki temu każdy chętny może poczuć, jak to jest szybować w chmurach – dodaje Eichstaedt.

Aeroklub Zagłębia Miedziowego organizuje także Wiosenny Obóz Przelotowy. Tegoroczna edycja rozpocznie się 13 czerwca i potrwa dwa tygodnie. Dla osób, które dopiero rozważają, czy warto złapać za stery, będzie to doskonała okazja do obejrzenia pilotów demonstrujących swoje umiejętności i bijących szybowcowe rekordy.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..