Postrzelił uczennicę na przerwie (WIDEO)

Legnicka policja objęła dozorem 32-latka, który z okna swojego mieszkania postrzelił 16-letnią uczennicę pobliskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Nastolatka została trafiona śrutem w okolice oka. Mężczyzna tłumaczył, że sięgając po wiatrówkę chciał uciszyć młodzież, która hałasowała pod jego oknami.

Korzystając z przerwy grupa szkolnej młodzieży, w tym 16-latka, przeszła na oddalone o kilkaset metrów od budynku ławki i tam spędzała czas. Jak tłumaczył zatrzymany później mężczyzna – nastolatkowie zakłócali jego spokój. Gdy stracił cierpliwość, sięgnął po wiatrówkę i postanowił ich uciszyć.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Gdy zapukali do drzwi mieszkania, otworzył im 32-latek, trzymający na rękach dziecko. Przekonywał, że nie ma w domu broni, nie mógł więc strzelać do nastolatków. Policjanci nie dali wiary i weszli do środka.

Historia nie jest jednowymiarowa. Jak usłyszeliśmy od mieszkańców pobliskich budynków oraz uczniów CKZiU, miejsce – ławki i trzepak, otoczone blokami oraz kamienicami – cieszy się popularnością wśród młodzieży, co w przeszłości było już przyczyną konfliktów między nastolatkami, a lokatorami w sąsiedztwie. I to niejednokrotnie.

Całe szczęście, że tym razem skończyło się na strachu. 16-latka trafiona w okolice oka już następnego dnia była na lekcjach. Mężczyzna usłyszał zarzuty, został objęty dozorem policji, grozi mu trzyletnia odsiadka.

Zdarzenie rodzi również pytania o zasady przyjęte w CKZiU, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa uczniów. Dlaczego podczas przerwy w zajęciach mogą swobodnie opuścić nie tylko budynek, ale i teren szkoły? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi, dyrektorka placówki odmówiła bowiem komentarza.

Dodaj komentarz

*

code