Postawili się liderowi

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin postawili wysoko poprzeczkę najlepszej drużynie obecnego sezonu. Miedziowi przegrali wyjazdowy mecz 12. serii z Orlen Wisłą Płock po walce 22:28 (10:16).

Młoda lubińska ekipa na tle eksportowej polskiej drużyny pokazała się z naprawdę dobrej strony i zagrała z aktualnym liderem i wicemistrzem Polski bez bojaźni. Od początku Miedziowi toczyli wyrównaną walkę z Nafciarzami, przegrywając na początku 3:2 i 4:3. Później lepszy okres gry sprawił, że lubinianie wyszli nawet na prowadzenie 8:6. Niestety od tego momentu w grze Zagłębia coś się zacięło, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Wisła grając piorunujące kilka minut rzuciła siedem bramek z rzędu i wyszła na 13:6. Do przerwy uczestnicy Ligi Mistrzów wygrywali 16:10.

Słabszy okres z drugiej części pierwszej połowy w wykonaniu Miedziowych trwał jeszcze przez początek drugiej części spotkania i Orlen Wisła prowadziła 21:13. Lubinianie w końcu się przełamali i zaczęli grać tak jak na początku spotkania, powoli odrabiając straty. Przegrana sześcioma bramkami na piekielnie trudnym terenie wstydu nie przynosi.

Orlen Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin 28:22 (16:10)

Orlen Wisła: Morawski, Stevanović – Kowalski, Szita, Zdrahala, Mlakar 8, Ruiz 2, Mindegia 5, Mihic 6, Krajewski 1, Matulić, Góralski 2, Czapliński 2, Zabić 2, Sulić, Jankowski.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Pawlaczyk 2, Tokaj 3, Kupiec 1, Mrozowicz, Chychykalo 1, Gębala 3, Bogacz 1, Sroczyk 1, Marciniak, Hajnos 5, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko 3, Drobiecki 1.