Posłowie w komisjach. Zobacz, z czego ich rozliczać

Wiemy, czym w Sejmie będą się zajmować posłowie z naszego regionu. Część parlamentarzystów zasiada już w stałych komisjach merytorycznych.

Zgodnie z regulaminem Sejmu poseł może należeć do maksymalnie trzech komisji. Spośród reprezentantów subregionu legnicko-głogowskiego tak aktywnych będzie tylko dwoje posłów Prawa i Sprawiedliwości. Głogowianin Wojciech Zubowski jest członkiem następujących komisji: do spraw energii i Skarbu Państwa, ds. mniejszości narodowych i etnicznych oraz komisji gospodarki i rozwoju, gdzie objął funkcję wiceprzewodniczącego.

Jego partyjna koleżanka, legniczanka Ewa Szymańska, będzie pracować w komisjach: finansów publicznych, odpowiedzialności konstytucyjnej oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Dodatkowo w imieniu naszego regionu odpowiedzialnością konstytucyjną chce się zajmować Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (Koalicja Obywatelska, Warszawa), która oprócz tego zasiada również w komisji łączności z Polakami za granicą.

W jednej komisji – edukacji, nauki i młodzieży – pracuje Piotr Borys (Koalicja Obywatelska, Lubin).

W żadnej komisji nie pojawił się legniczanin Robert Kropiwnicki, który został wiceszefem klubu parlamentarnego KO ani wiceprezes PiS Adam Lipiński (mieszkający w Warszawie) W składach komisji nie znajdziemy też Elżbiety Witek (PiS, Jawor), która jako marszałek stoi na czele Sejmu, ani Krzysztofa Kubowa (PiS, Lubin), który ma ponownie zostać wiceministrem, tym razem odpowiedzialnym za sektor odnawialnych źródeł energii.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..