Pościg zakończony sukcesem

W nocy 26/27 marca br. dyżurny jaworskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży toyoty, która była zaparkowana na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Męcinka. Jak wynikało z informacji sprawca wykorzystał fakt pozostawienia przez właściciela otwartego samochodu, w którym na fotelu kierowcy leżały kluczyki od tego pojazdu. W trakcie dojazdu mundurowi zauważyli skradziony samochód i próbowali zatrzymać auto.

Próby zatrzymania pojazdu okazały się bezskuteczne. Kierujący przyspieszył, nie reagował na sygnały policjantów i zmierzał drogą w kierunku Świerzawy. Jaworski oficer dyżurny niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu policjantów z ościennych jednostek, a funkcjonariusze ze Złotoryi na swoim terenie ustawili posterunek blokadowy. W trakcie pościgu aby uniknąć zatrzymania mężczyzna zajeżdżał policjantom drogę, gwałtownie hamował i przyspieszał. Dopiero po zablokowaniu drogi kierowca toyoty zatrzymał się, lecz tylko na chwilę. W momencie, gdy policjanci podbiegli do auta, sprawca ruszył uszkadzając policyjny radiowóz. Działania policjantów doprowadziły finalnie do zatrzymania samochodu zapobiegając tym samym dalszej ucieczce kierowcy. Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej na zawartość środków odurzających. 24-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnej celi.
– Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży samochodu, niezatrzymania się do policyjnej kontroli, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca – informuje oficer prasowy Jaworskiej policji.
fot. KPP Jawor

Dodaj komentarz

*

code