Pościg ulicami miasta! Padły strzały! (AKTUALIZACJA)

Przez kilkanaście minut trwał policyjny pościg za czarnym BMW pędzącym ulicami Jawora. Funkcjonariusze błyskawicznie zorganizowali obławę z udziałem kilku radiowozów. Uciekające auto skierowało się na ulicę Starojaworską. Tam padł strzał w oponę, który uniemożliwił BMW dalszą jazdę. To nie scenariusz amerykańskiego filmu ani ćwiczenia. Do zdarzenia doszło dzisiaj ok. godz. 16:30.

Kilka radiowozów wzięło udział w pościgu czarnego BMW na świdnickich tablicach rejestracyjnych, które nie zatrzymało się do kontroli. Kierowca krążył ulicami Osiedla Przyrzecze, miejscami poruszał się z ogromną prędkością po chodniku. Wtedy miarka się przebrała. Kiedy pojazd skręcił w ul. Starojaworską policyjna KIA dogoniła BMW i zajechała drogę. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy oddał strzał w tylną oponę. Kierujący mężczyzna i pasażerka zostali wyciągnięci z pojazdu, skutych kajdankami przeprowadzono ich do radiowozu. Jak się okazało kierowca był dobrze znany policji. Możliwe że był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dochodzenie w sprawie przejęła jaworska prokuratura. – Informacji w tej sprawie proszę spodziewać się jutro – usłyszeliśmy na miejscu.

Kierujący BMW był po wpływem amfetaminy, narkotyk znaleziono również przy zatrzymanym. Prokurator rozważa areszt. Wiadomo, że ok. 50-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego popełnił co najmniej kilka przestępstw, m.in. prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Więcej informacji z prokuratury w poniższym materiale wideo:

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code