Ponowne łyżwiarskie rekordy Polski i życiówki

Lubińskie panczenistki podczas mistrzostw świata w USA biją kolejne rekordy życiowe i Polski. Po znakomitym biegu sprinterskim w drużynie, gdzie Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka i Angelika Wójcik zdobyły brązowy medal, przyszedł drugi dzień zawodów, gdzie lubinianki pobiły kolejne rekordy.

Kaja Ziomek (Fot. Archiwum zawodniczki)Mieszkańcy Lubina w tym roku mogli być dumni z lubińskich panczenistek podczas mistrzostw Europy w Heerenveen, gdzie trio: Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Angelika Wójcik wywalczyło brązowy medal w sprincie. Lubinianki powtórzyły swój sukces po raz drugi, tym razem w amerykańskim Salt Lake City.

– Bardzo się cieszę z tego medalu i nowego rekordu Polski. To był naprawdę świetny przejazd. Każda z nas dała z siebie wszystko i pokazałyśmy, że możemy walczyć w następnym sezonie nawet o wyższe lokaty – podkreśla Natalia Czerwonka.

– Razem z Natalią Czerwonką i Kają Ziomek cieszymy się niezmiernie z sukcesu jakiego dokonałyśmy. To nie tylko mocno poprawiony rekord kraju i dodający kopa do sięgania po więcej medal, ale taki wynik pokazuje także, iż realnie mamy szansę walczyć o więcej na kolejnych edycjach i konkurować z lepszymi drużynami o najwyższe podium. To także dobry prognostyk dla zawodników naszej drużyny i dowód na to, że warto focusować się na ciężkiej pracy, a później zbierać jej owoce na najważniejszych zawodach – podkreśla Angelika Wójcik.

Następnego dnia mistrzostw lubinianki nie zwalniały tempa. Na torze Utah Olympic Oval, Kaja Ziomek i Angelika Wójcik zanotowały dobry start na dystansie 500m, gdzie pierwsza z zawodniczek ponownie ustanowiła rekord Polski, natomiast życiówkę zrobiła Angelika. Natalia Czerwonka z Magdaleną Czyszczoń, Karoliną Bosiek i Karoliną Gąsecką w biegu drużynowym zajęły piąte miejsce.

Drugi dzień mistrzostw świata:

500m Ladies
1. Nao Kodaira (JPN) 36.692
16. Kaja Ziomek (POL) 37.793 PB
21. Angelika Wójcik (POL) 38.421 PB

MŚ na Dystansach
Team Pursuit Ladies
1. Japonia 2:50.766 M. Takagi, N. Takagi, A. Sato, N. Sakai
5. Polska 2:59.246 N. Czerwonka, M. Czyszczoń, K. Bosiek, K. Gąsecka

Dodaj komentarz

*

code