Opublikowany: pt, Sie 2nd, 2019

Ponad 65 tysięcy w dwa miesiące

Wakacje na półmetku, a sezon na kompleksie lubińskich basenów odkrytych w pełni. Przez dwa miesiące, czyli od momentu otwarcia, odwiedziło go ponad 65 tysięcy osób i to nie tylko mieszkańcy Lubina.

– Wyjątkowo gorący czerwiec dał się we znaki naszym mieszkańcom, którzy bardzo chętnie korzystali z atrakcji basenów zewnętrznych, pobijając rekord poprzednich lat. W pierwszym miesiącu sezonu 2019 z basenów skorzystało ponad 43 tysięcy mieszkańców, a w lipcu 21,5 tysięcy. Podsumowując w ciągu dwóch miesięcy baseny zewnętrzne RCS odwiedziło ponad 65 tysięcy osób. W roku 2018, w tym samym okresie odnotowaliśmy 52 tysiące odwiedzin. W tym roku liczba ta wzrosła o ponad 13 tysięcy osób – wylicza prezes Regionalnego Centrum Sportowego Piotr Midziak. – Warto zaznaczyć, że z roku na rok coraz więcej klientów stanowią mieszkańcy pobliskich miejscowości, takich jak Polkowice, Legnica, Chojnów, Rudna, Prochowice czy nawet Wrocław – dodaje.

Najbardziej obleganym dniem był 26 czerwca. Wtedy z oferty basenów odkrytych skorzystało 3,8 tys. osób.

To już czwarty rok funkcjonowania tego obiektu w Lubinie. Warto wspomnieć, że ubiegły, 2018 rok był rekordowy. Lubińskie baseny odkryte odnotowały niemal 100 tysięcy odwiedzin. Wszystko dzięki pięknej pogodzie i powiększeniu basenu.

W 2016 roku, przez wakacje kompleks odwiedziło prawie 58 tysięcy osób. Rok później, w 2017 roku, przez basen przewinęły się ponad 53 tysiące osób.

Jak zwykle, baseny funkcjonować będą do 1 września. Natomiast jeśli pogoda będzie sprzyjać, obiekt czynny będzie nieco dłużej i z wodnych kąpieli na świeżym powietrzu będzie można skorzystać również we wrześniu.

Przypomnijmy, że basen czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-20.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..