Ponad 350 wniosków o podwyżkę (WIDEO)

Od ponad pół roku walczą o podwyżki i wreszcie je dostali. Mowa o pracownikach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, którzy od stycznia zarabiają już... najniższą krajową. – Część z nas dostała 10 zł podwyżki – irytują się urzędniczki, które dziś zapowiedziały dalszą walkę o godziwe wynagrodzenie.

Związkowcy z MOPS dostarczyli dziś na biurko swojego pracodawcy ponad 350 wniosków o podwyższenie wynagrodzenia. Każdy z nich trafił do wiadomości prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. To efekt… podwyżek! Dotychczas pracownicy opieki społecznej zarabiali bowiem poniżej minimalnego ustawowego progu. A teraz?

Więcej w materiale WIDEO TV Regionalna.pl:

Praca w MOPS nie należy do łatwych, o czym zdają się wiedzieć w sąsiednich gminach. Legniczanki podają przykłady: pensja w ościennych ośrodkach jest nawet o półtora tys. większa. Dlatego związkowcy nad Kaczawą od czerwca starają się o podwyżki o minimum 1 tys. zł. Włodarz miasta zapowiedział podwyżki, nie podał jednak kwoty. Teraz, gdy urzędnicy otrzymali nowe angaże, postanowili ponownie zareagować.

Związkowcy zapowiadają, że – przy braku reakcji – podejmą kolejne kroki, np. powtarzając protesty, które już odbywały się przed urzędem miasta. Nie uzyskaliśmy w tej sprawie komentarza z ratusza. Do sprawy będziemy wracać.

Dodaj komentarz