Pomóżmy rolnikowi, któremu ukradli traktor

Skradziony pod koniec czerwca w Chocianowcu ciągnik rolniczy póki co się nie znalazł, a młody rolnik, nadal nie ma sprzętu, przy pomocy którego mógłby pracować. Dlatego z inicjatywą zbiórki pieniędzy na nowy traktor wyszedł sąsiad rolnika radny Artur Wandycz oraz burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński.

W nocy z 26. na 27. czerwca w Chocianowcu został skradziony ciągnik rolniczy marki Massey Ferguson, który służył młodemu rolnikowi, jako nieodłączne narzędzie pracy. Maszyny jak do tej pory nie udało się odzyskać, ale by wesprzeć poszkodowanego rolnika, została zorganizowana zbiórka pieniędzy na nowy traktor.

– Wraz z burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, które pomogą Rafałowi stanąć na nogi, a właściwie pojechać nowym traktorem przez pole –  pisze Artur Wandycz, pomysłodawca i współorganizator zbiórki. – Prosimy wszystkie dobre dusze o wsparcie. Każda złotówka zwiększy szanse na to, że młody rolnik będzie mógł wrócić do swojej pracy, by utrzymać rodzinę – dodaje szef Klubu Radnych Chocianów 2023.

Cel to 20 tysięcy złotych, tyle bowiem kosztują używane ciągniki rolnicze, które mogłyby zastąpić skradziony traktor. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem popularnego portalu zrzutka.pl.

– Wszystkich, którzy chcieliby pomóc młodemu rolnikowi z naszej gminy, zapraszamy do wpłat. Każda złotówka ma znaczenie – apelują organizatorzy zbiórki.

Dodaj komentarz