Pomógł kobiecie, która straciła przytomność

Na słowa uznania zasługuje postawa aspiranta sztabowego Andrzeja Kuśmierczyka z lubińskiej komendy policji. Funkcjonariusz udzielił pierwszej pomocy medycznej i do czasu przyjazdu karetki pogotowia zapewnił opiekę jednej z uczestniczek niedawnego Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą, po tym jak straciła ona przytomność na trasie. Wzorowego zachowania na służbie pogratulowała mundurowemu komendant oraz koledzy z jednostki, a także inni biegacze.

Asp. szt. Andrzej Kuśmierczyk w minioną niedzielę zabezpieczał 34. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą, w której brało udział blisko dwóch tysięcy osób.

– Będąc na skrzyżowaniu ul. Chocianowskiej z ul. gen. Maczka, zauważył w tłumie młodą kobietę, mającą problemy z oddychaniem. Natychmiast do niej podbiegł i udzielił jej pomocy przedmedycznej. Kiedy młoda kobieta odzyskała świadomość, uskarżała się na bóle w klatce piersiowej, bóle głowy oraz brzucha. Jak sama oświadczyła, nie pamięta, jak przebiegła ostatnie pół kilometra. Policjant niezwłocznie powiadomił zespół pogotowia ratunkowego i do czasu przyjazdu karetki, zaopiekował się kobietą, pilnując jej funkcji życiowych – relacjonuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Po wszystkim inni uczestnicy biegu postanowili docenić ogromne zaangażowanie oraz profesjonalizm policjanta i o całej sytuacji powiadomili komendant lubińskiej policji podinspektor Joannę Cichlę. Sportowcy pogratulowali jej takich funkcjonariuszy, którzy na co dzień udowadniają, że są po to, by pomagać i służyć drugiemu człowiekowi.

Dodaj komentarz

*

code