Pomoc medyczna w święta

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się głównie z beztroskim czasem spędzonym w gronie rodzinnym. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś właśnie wtedy potrzebuje pomocy lekarza. Sprawdziliśmy, gdzie będzie można jej szukać w ciągu najbliższych dni.

Dostęp do pomocy medycznej w święta jest pozornie ograniczony, bowiem nie działają przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Nie oznacza to jednak, że w ciągu najbliższych kilku dni nie mamy do kogo zwrócić się o pomoc.

Dla mieszkańców powiatu głogowskiego nocna i świąteczna pomoc medyczna mieści się w przychodni przy ulicy Kościuszki 15. Normalnie działać ma także szpital. – Lekarze mają dyżury, także pod tym względem wszystkie oddziały są zabezpieczone – mówi Ewa Todorov, rzecznik Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Dla mieszkańców powiatu polkowickiego świąteczną pomoc medyczną świadczyć tradycyjnie będzie Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. Tu nic się nie zmienia, bowiem nadal panują zasady takie, jak od początku pandemii.

– Jeśli ktoś ma objawy koronawirusa, to kontaktuje się telefonicznie z dyżurującym lekarzem. Pozostali pacjenci mogą przyjść do ambulatorium chirurgicznego – mówi Beata Kulikowska z PCUZ.

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz