Opublikowany: pon, Wrz 21st, 2020

Pomnik Marszałka odsłonięty!

Taki był za życia, taki będzie na wieki: w ręce buława, na głowie maciejówka, na twarzy charakterystyczny wąs. Choć dumnie swoi w miejscu, zdaje się, jakby zmierzał pod górę. Naprzeciw trudnościom kraju, naprzeciw wrogowi Ojczyzny, którego dzięki strategii, pokonał przed stu laty. W Polkowicach odsłonięto pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, strażnika polskiej suwerenności, człowieka-legendy.

Odsłonięcie pomnika na skwerze u zbiegu ulic Targowej i Browarnej w Polkowicach, było planowane w setną rocznicę Cudu nad Wisłą czyli 15 sierpnia. Z uwagi na panującą pandemię, termin uroczystości został przesunięty o miesiąc. Takiego, szczególnego miejsca w Polkowicach brakowało od dawna.

Dzięki społecznej inicjatywnie i determinacji pomysłodawców, w miejskiej przestrzeni pojawiło się to jedno, wyjątkowe miejsce. Wszystkie ważne wydarzenia, mieszkańcy będą mogli świętować waśnie tu, pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Więcej szczegółów w materiale video:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..