Opublikowany: nie, Mar 29th, 2020

Pomagają w e-nauczaniu

Nie masz odpowiedniego sprzętu, dostępu do internetu lub potrzebujesz pomocy w opanowaniu zadanego materiału? Jest szansa, że ktoś ci pomoże. Złotoryjskie Stowarzyszenie Nasze RIO we współpracy ze Stowarzyszeniem Hortus zapraszają do akcji wzajemnej pomocy w e-nauczaniu! Dedykowana jest ona tym, którzy z różnych powodów mają kłopot ze zdalnym uczeniem się.

W ramach akcji pomoc mogą uzyskać dzieci i młodzieży z terenu Złotoryi i powiatu złotoryjskiego, natomiast udzielić jej może każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

– Chcemy pomóc połączyć osoby chętne do pomocy z tymi, którzy jej potrzebują. Na przykład brakuje im sprzętu, nie mają dostępu do internetu czy mają trudności w opanowaniu materiału – mówi Barbara Zwierzyńska, prezes stowarzyszenia Nasze Rio. – Oczywiście nie obiecujemy, że pomożemy wszystkim. Wszystko zależy od ilości zgłoszeń – dodaje.

Każdy, kto chciałby w jakikolwiek sposób wesprzeć uczniów powinien wypełnić ten krótki formularz. Wszystkie zgłoszenia będą sprawdzane w porozumieniu ze szkołami, aby zapewnić rzetelność i uniknąć sytuacji wyłudzenia sprzętu.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, robią to w ramach wolnego czasu i dobrych chęci oraz z poczucia, że “tak właśnie trzeba w tych ciężkich czasach”. – Wcale nie oznacza to, że jesteśmy do tego jakoś specjalnie przygotowani, ale próbujemy – mówią.

Stowarzyszenie Nasze Rio nie dostarcza sprzętu i nie prowadzi lekcji, a jedynie pośredniczy między pomagającymi a potrzebującymi pomocy. Liczą na to, że ich inicjatywa spotka się z dużym odzewem ze strony mieszkańców.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..