Polkowickie granie ma wiele akordów (AKTUALIZACJA, FOTO)

Występy w kinie, oddawanie krwi w szkole, bezpłatne badania w przychodni – to tylko niektóre miejsca w Polkowicach, gdzie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 26. Finału. Do tego, oczywiście, wolontariusze z puszkami.

Poza brawurowymi występami, w kinie zorganizowano kiermasz nie tylko orkiestrowych gadżetów. Tłoczno było w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, gdzie można było bezpłatnie wykonać badania albo porozmawiać np. z dietetyczką. Oczywiście, wrzucając datki do puszek. Podobnie, jak w Szkole Podstawowej nr 3. Tam z kolei, tradycyjnie już Klub PCK HDK im. Miedzianej Kropli Krwi działający przy ZG Rudna zorganizował zbiórkę tego bezcennego leku.

– Już po raz drugi oddałem krew podczas Wielkiej Orkiestry – powiedział nam pan Artur z Polkowic.

Wśród wolontariuszy wypatrzyliśmy uczniów z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Jędrzychowie, którzy kwestowali pod okiem opiekuna. Mimo dość mroźnej aury humory im dopisywały. Jak nam powiedzieli, “jeden pan wrzucił do trzech puszek po 50 złotych”.

Do tej pory, tj. ok. godz. 21.30, zebrano w Polkowicach ponad 33 tysiące złotych. Podczas zbiórki krwi zarejestrowano 85 osób, z których prawie 70 mogło oddać ten bezcenny lek. W sumie, zebrano ponad 31 litrów krwi.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

code