Polkowickie Dni Teatru – są już bilety!

OBLICZA_TEATRU-2017Wojciech Pszoniak jest patronem honorowym Festiwalu „Oblicza Teatru” – XIX Polkowickie Dni Teatru. Jak co roku, publiczność zobaczy najlepsze spektakle teatralne z całej Polski. Można już kupić i zarezerwować bilety na wybrane przedstawienia.  Nasza redakcja objęła imprezę patronatem medialnym.

Na spotkania z magiczną sztuką teatralną zaprasza mieszkańców całego regionu Polkowickie Centrum Animacji.

– Patronem honorowym tegorocznej edycji jest Wojciech Pszoniak, wybitny aktor filmowy i teatralny, a plakat tradycyjnie przygotował założyciel i dyrektor Sceny Plastycznej KUL-u, profesor Leszek Mądzik – informują organizatorzy festiwalu.

Aktorzy polskiej sceny przyjadą do Polkowic w marcu. W ramach święta teatru zaplanowano osiem spektakli, dwie wystawy oraz spotkanie autorskie z Wojciechem Pszoniakiem.

Polkowickie Dni Teatru otworzy monodram mistrza Andrzeja Seweryna pt. „Mój Molier”, czyli opowieść o zazdrośniku, który szykując się do ożenku ze znacznie młodszą partnerką, przeżywa katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi (9 marca).

13 marca odbędzie się Gala Otwarcia XIX Festiwalu, połączona z wręczeniem „Złotych Miedziaków” – Nagród Publiczności XVIII edycji. Na scenie wystąpi Jacek Bończyk, piosenkarz, autor tekstów, aktor i reżyser spektakli muzycznych. Gwiazdą wieczoru będzie Wojciech Pszoniak, który zaprezentuje monogram „Belfer”.

– Pełen emocji dramat bawi i zaskakuje, skłaniając do refleksji nad sensem edukacji – dodają organizatorzy festiwalu.

Kolejny spektakl w festiwalowym repertuarze to sztuka „Karamazow” łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza – dramat na podstawie bestselerowej powieści Dostojewskiego ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi na czele z Bronisławem Wrocławskim (15 marca).

Gdy przyjdzie sen - Teatr Lubuski
Fot. Gophoto.pl

W programie jest jeszcze spektakl pt. „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna” w wykonaniu aktorów Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze – hipnotyzująca opowieść o miłości i pogoni za marzeniami będąca połączeniem starego z nowym. Dzięki uniwersalnemu tekstowi, świetnym animacjom oraz niecodziennej oprawie muzycznej sztuka nabiera niezwykłego klimatu (17 marca).

20 marca Teatr Polski w Szczecinie zaprezentuje spektakl: „Latający cyrk Monty Pythona” w reżyserii Adama Opatowicza, czyli świetny kabaret w angielskim stylu.

Trzy dni później, 23 marca, wystąpi znakomity duet z warszawskiego Teatru Ateneum: Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Jan Peszek, którzy dadzą popis aktorski w sztuce „Błogie dni”. Ta irlandzka przypowieść z elementami komizmu będzie ucztą dla miłośników teatru.

„Najdroższy” to tytuł kolejnego spektaklu (26 marca). Genialna farsa arcymistrza komedii Francisa Vebera w wykonaniu krakowskich aktorów Teatru Bagatela to humor w najlepszym paryskim stylu, cięte riposty i zaskakujące zwroty akcji.

Fot. Kasia Chmura
Fot. Kasia Chmura

XIX edycję Dni Teatru zakończy 1 kwietnia przedstawienie „Słoneczna Linia”. Najnowszą komedię Iwana Wyrypajewa o konflikcie pary małżeńskiej wyróżniają mistrzowsko skonstruowane dialogi, niebanalna scenografia, a także brawurowe kreacje aktorskie Karoliny Gruszki i Borysa Szyca.

Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia, m.in. przegląd twórczości filmowej patrona, konkursy oraz wystawy. Jedną z nich będzie „Festiwal w Avignon”, czyli ekspozycja fotografii autorstwa prof. Leszka Mądzika.

Można już rezerwować, a także kupić bilety na poszczególne spektakle. Karnet w cenie 550 zł obejmuje wszystkie spektakle nurtu głównego, spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem, wernisaż wystawy Leszka Mądzika oraz seanse w ramach przeglądu filmowego patrona.

Informacje na temat cen biletów oraz karnetów można otrzymać pod nr tel. 76 746 88 14. Repertuar i szczegóły dotyczące poszczególnych spektakli znajdują się na stronach www.pca.pl oraz www.obliczateatru.pl.

Portal Regionfan.pl i TV Regionalna objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem. Będziemy więc na bieżąco informować naszych Czytelników o tym, co wydarzy się na teatralnej scenie w Polkowicach. 

Fot. materiały prasowe (Teatr Lubuski, Teatr Polonia)

Dodaj komentarz