Polkowicki wicemistrz Polski Policjantów w Tenisie Stołowym

Ponad 50 zawodników i zawodniczek wystartowało w Mistrzostwach Polski Policjantów w Tenisie Stołowym zorganizowanych w miniony weekend w Wałbrzychu. W turnieju drużynowym dolnośląscy funkcjonariusze zdobyli brązowy medal. Wśród zawodników do lat 40 tytuł wicemistrzowski wywalczył Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Polski policjantów w tenisie stołowym odbyły się na ziemi dolnośląskiej, w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. W zawodach wzięło udział 15 reprezentacji z poszczególnych garnizonów, w sumie 56 zawodników i zawodniczek.

W sobotnich zmaganiach, po zaciętych pojedynkach, zwycięzców wyłoniono po prawie dziesięciu godzinach sportowej walki.

– Gospodarze imprezy po zwycięstwach w grupie nad policjantami z Kielc, Olsztyna oraz Gdańska zameldowali się w ćwierćfinale, gdzie pokonali funkcjonariuszy z Radomia – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Dolnoślązacy w półfinale, po dramatycznych pojedynkach, ulegli reprezentacji KWP Rzeszów, ale wygrali mecz o brązowy medal z reprezentacją KWP Kraków.

W niedzielę rozgrywane były pojedynki indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 40 i powyżej. W tej pierwszej, Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice dotarł do półfinału, w którym spotkał się z broniącym tytułu Piotrem Mojką z KWP Gdańsk. Po finałowej porażce z Arturem Kowalem z KWP Bydgoszcz polkowicki funkcjonariusz wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W starszej kategorii na czwartym miejscu uplasował się Ewaryst Zasadziński z KWP Wrocław.

Organizatorem Mistrzostw Polski Policjantów w Tenisie Stołowym – Wałbrzych 2019, pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Tomasza Trawińskiego, był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Dolnośląskiego.