Polkowicki Dzień Słonecznika

Dzień Słonecznika poświęcony jest osobom z problemami natury psychicznej, które dzięki wsparciu specjalistów i terapii poprzez teatr, odzyskują wiarę w siebie i pokonują własne słabości. O tym można będzie się przekonać w środę, 13 grudnia.

Z tej okazji w polkowickim kinie zaprezentowana zostanie etiuda teatralno-filmowa w wykonaniu grupy rozwoju osobistego poprzez teatr, prowadzonej przez legnicką aktorkę i terapeutkę Katarzynę Kaźmierczak.

– Przez cały rok członkowie grupy zdobywają kompetencje, które pomagają im pokonać zaburzenia psychiczne i umożliwiają pełnienie ról społecznych – mówi Katarzyna Kaźmierczak, opiekunka grupy i aktorka Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. – Nierzadko są to osoby po hospitalizacji, które potrzebują więcej czasu na powrót do normalnego funkcjonowania, również zawodowego. Nasz projekt wypełnia lukę pomiędzy warunkami szpitalnymi, a naturalnym życiem w społeczeństwie. Poprzez sztukę teatralną, aktorzy amatorzy zdobywają motywację do podejmowania odpowiedzialności za własne życie, rozwijają osobiste zasoby i możliwości oraz inspirują się do samorealizacji. Dzień Słonecznika to moment, kiedy mogą pokazać się szerszej publiczności – dodaje.

Polkowicki Program Promocji Zdrowia Psychicznego objął w tym roku także uczniów gminnych szkół, którzy brali udział w wielu akcjach integracyjnych oraz warsztatach w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Tak więc na scenie wystąpią również uczniowie koła psychologicznego, działającego przy SP nr 3. O merytoryczną oprawę wydarzenia zadbają z kolei specjaliści z dziedziny psychiatrii i psychologii.

– Zapraszamy do udziału w Dniu Słonecznika wszystkie osoby, które z powodu kryzysu psychicznego mają trudności w odnalezieniu się w otaczającym świecie – zachęca Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ. – Zapraszamy również tych, którzy w swojej rodzinie, w pracy, w szkole, spotykają się z ludźmi z problemami zdrowia psychicznego.

Dzień Słonecznika rozpocznie się o godz. 11 w polkowickim kinie. Wydarzenie finansowane jest z budżetu gminy Polkowice. Będzie to jednocześnie podsumowanie V edycji Polkowickiej Kampanii Społecznej „Inni? Obcy? Tacy sami.”, finansowanej z gminnego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego.

Fot. PCUZ

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..