POLKOWICE/REGION. Nie daj się okraść na świątecznych zakupach

76-793W pędzie przedświątecznych zakupów nie można zapominać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Złodzieje i oszuści tylko czekają na tłumy skoncentrowanych wyłącznie na poszukiwaniu produktów klientów – alarmuje policja.

– Olbrzymi ruch związany z zakupami zauważalny jest szczególnie w dużych sklepach lub galeriach handlowych. Zwiększony napływ klientów do centrów handlowych, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje, działania marketingowe – wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych i najprostszych zasadach bezpieczeństwa – mówi Daria Solińska z polkowickiej komendy.

Funkcjonariuszka wymienia kilka podstawowych zasad, które warto stosować, by nie zakończyć zakupów bez portfela i jego zawartości.

– Pamiętajmy, że wybierając się na zakupy do sklepu nie powinniśmy brać ze sobą wszystkich naszych oszczędności. Powinniśmy zabrać ze sobą tylko tyle pieniędzy ile jest nam potrzebne lub takie karty płatnicze, które są nam niezbędne do zrobienia zakupów – radzi Solińska.

Dużą uwagę należy zwrócić na to, gdzie zostawiamy kurtki czy torebki. Zdarza się tak, że zostają one w koszykach na zakupy i zapominamy o nich oglądając kolejne towary. Okazja czyni złodzieja. W takiej sytuacji wystarczy chwila, by osoba, która zapewne obserwuje nas od dłuższej chwili, wyjęła portfel lub inne wartościowe rzeczy, pozostawione w koszu i zwyczajnie odeszła z naszą własnością. Poszkodowani często orientują się dopiero przy kasie, gdy okazuje się, że nie mają, czym zapłacić za zakupy.

DRM/FOT. KPP Polkowice

Dodaj komentarz