LSSE. Firmy z polkowickiej podstrefy wyróżnione

Sitech nagrodaZłotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu 2014 otrzymał Sitech – producent siedzeń samochodowych, działający w polkowickiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Natomiast funkcjonujący w tej samej podstrefie Volkswagen Motor Polska dołączył do grona „Diamentów Forbesa”.

Sitech został wyróżniony za doskonałe wyniki ekonomiczne, wyznaczanie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, stosowanie nowatorskich rozwiązań i prowadzenie działalności zgodnie ze standardami Corporate Social Responsibility – podaje firma na stronie internetowej. 

Tytuł Lidera Polskiego Biznesu przyznawany jest przez Business Centre Club firmom i ich szefom od 1991 r. Sitech znalazł się wśród dwunastu laureatów nagrody. W imieniu firmy odebrał ją Adam Holewa, dyrektor zakładu.vwmp 1

Tymczasem Volkswagen Motor Polska znalazł się wśród 1,7 tysiąca przedsiębiorstw, które w 2015 roku zostały zaliczone do grona „Diamentów Forbesa”. W zestawieniu „Diamentów” znalazły się te przedsiębiorstwa, których przeciętny roczny wzrost wartości wynosi co najmniej 15 procent. Na listę Forbesa trafiają firmy, które są rentowne, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Wszystkie firmy oceniane były na podstawie sprawozdań finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego. Oprócz Volkswagena na listę Forbesa wpisanych zostało jeszcze siedem przedsiębiorstw działających w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

DRM/ FOT. ARCHIWUM PORTALU, SITECH

Dodaj komentarz