POLKOWICE/KRAJ. Będą kontrolować w święta

korek policja 2Akcję pod kryptonimem „Boże Narodzenie” szykuje policja na drogach w całym kraju. Wzmożone kontrole rozpoczną się 24 grudnia, a zakończą 28 grudnia. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim prędkość, trzeźwość kierowców, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

– Funkcjonariusze spodziewają się w tym okresie zwiększonej ilości samochodów na drogach. Policjanci przede wszystkim będą starali się zadbać o bezpieczeństwo podróżnych. Gdy będzie wymagała tego sytuacja, będę ułatwiać ruch pojazdów na drogach. Służbę na drogach pełnić będą patrole oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w video-radary, radary i alkotesty – mówi Daria Solińska, oficer prasowy KPP Polkowice.

Policja przypomina o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać, by bezpiecznie dojechać do celu. Wśród nich jest odpowiednie zaplanowanie trasy tak, aby wyjechać odpowiednio wcześniej, by potem nie nadrabiać spóźnienia na drogach i nie przekraczać dozwolonej prędkości.

– Tym, których czeka dalsza droga, doradzamy częstsze postoje, odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych – podpowiada polkowicka oficer.

Siedząc przy świątecznym stole, powinniśmy zwracać uwagę na osoby, które planują wsiąść za kierownicę tego lub następnego dnia, a sięgają po alkohol.

– Należy pamiętać, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek, rozwaga oraz wyobraźnia zabrana ze sobą w podróż – dodaje Solińska.

DRM/ FOT. ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz