POLKOWICE. Kolarze CCC Polsat daleko w klasyku

ccc polsat

Kenny Dehaes (Lotto-Belisol) został zwycięzcą wyścigu Nokere Koerse. Pokonał Toma van Asbroecka (TopSport Vlaanderen-Baloise) i Nacera Bouhanniego (FDJ.fr). Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 17.miejscu.

Podczas 69. edycji belgijskiego wyścigu klasycznego Nokere Koerse kolarze mieli do pokonania trasę długości 199 kilometrów, która prowadziła po bardzo wąskich drogach z odcinkami brukowanymi. Kolarze  wystartowali z miejscowości Ronse i po przejechaniu około 80 kilometrów wjechali na 15-kilometrowe rundy, gdzie znajdował się stosunkowo krótki ale bardzo „sztywny” podjazd (śr. nachylenie 6%). Właśnie na tym podjeździe, Nokere-berg, po ośmiokrotnym pokonaniu rund, kolarze finiszowali na mecie wyścigu.

Na starcie tego wyścigu ekipa CCC Polsat Polkowice wystartowała w składzie: Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jacek Morajko, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak i Grzegorz Stępniak.

Przez większość trasy wyścigu na czele jechała grupka piętnastu kolarzy. Mimo zgodnej współpracy ich przewaga nie wyniosła więcej niż 2 minuty. Gdy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów peleton mocno przyspieszył, co spowodowało, że grupa uciekinierów zaczęła stopniowo się uszczuplać, by w konsekwencji zostać wchłonięta przez rozpędzony peleton. Finisz na mecie w Nokere rozegrał się z peletonu i był bardzo zacięty. Aby wskazać zwycięzcę sędziowie musieli wnikliwie przejrzeć fotofinisz. Zwycięzcą został Kenny Dehaes (Lotto-Belisol), który pokonał o przysłowiowy „błysk szprychy” Toma Van Asbroecka (Topsport Vlaanderen). Na trzecim miejscu finiszował Nacer Bouhanni (FDJ.fr).

Z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice najwyżej finiszował Bartek Matysiak zajmując 17. miejsce.

fot. CCC Polsat Polkowice

Dodaj komentarz