POLKOWICE. Znaleziono matkę porzuconego chłopca

IMG_1568Dwudziestoletnia Chinka jest matką chłopca, którego znaleziono dziś na śmietniku w Polkowicach. Młoda kobieta jest pod nadzorem prokuratury i policji, aktualnie przebywa w lubińskim szpitalu. Noworodek został znaleziony w kartonie w jednym z kontenerów przy ul. Hubala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta pracowała w chińskim markecie. Dziecko znaleziono na pobliskim śmietniku.

– Nie wiadomo, dlaczego młoda matka porzuciła własne dziecko. Czekamy na tłumacza, gdyż kobieta nie mówi po polsku – informuje młodszy aspirant Miłosz Ilkowski z KPP w Polkowicach.

Chłopca znalazł dziś przed południem Eugeniusz Korytek, który w kontenerach szukał puszek i chleba dla kur. IMG_1562Nagle usłyszał płacz dziecka. Okazało się, że w kartonie leży noworodek owinięty jedynie prześcieradłem.

Na policję, ze wstrząsającą informacją, zadzwoniła kobieta przechodząca obok śmietnika przy ul. Hubala. W ciągu 5 minut na miejscu zjawiło się pogotowie ratunkowe i policja. Dziecko natychmiast trafiło do lubińskiego szpitala, gdzie przeszło badania. Na szczęście chłopiec jest zdrowy, a stan jego zdrowia stabilny.

– Wzruszyłem się i jednocześnie jestem szczęśliwy, że uratowałem życie maleństwu – przyznaje Eugeniusz Korytek.

SZAT/FOT. DRM

Dodaj komentarz