POLKOWICE. Polonez w rynku

polonez w rynku 1Bez wieczorowych kreacji i garniturów, lecz w ciepłych kurtkach i zimowych butach polkowiccy maturzyści zatańczyli poloneza. Tym razem nie podczas maturalnego balu, a w polkowickim rynku.

Włodarze miasta i powiatu polkowickiego mieli okazję zatańczyć z maturzystami w sercu Polkowic po raz czwarty. W tym roku zabrakło starosty polkowickiego Marka Tramś, jednak godnie zastępował go wicestarosta Kamil Ciupak, który tańczył poloneza w rynku po raz pierwszy.polonez w rynku 5

– Nie ukrywam, że czuję tremę. Przygotowywałem się. Byłem na próbie. Bardzo lubię tańczyć poloneza, jednak po wprowadzeniu nowych figur, które będzie można zobaczyć podczas dzisiejszego występu czuję się trochę zestresowany – mówi Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki.

Mniejszą tremę mieli natomiast sami maturzyści.

polonez w rynku 4– Już tańczyliśmy poloneza na studniówce. Zresztą zaprezentujemy ten sam układ, bo nie chcieliśmy już kombinować i uczyć się wszystkiego od nowa. Większy stres czujemy już przed maturą niż przed dzisiejszym tańcem – mówili zgodnie polkowiccy maturzyści.

Zwyczaj ten został wprowadzony w Polkowicach trzy lata temu. Dyrektor polkowickiego Zespołu Szkół zapewniał, że będzie to coroczna polkowicka tradycja.

– Póki ja będę pełnił funkcję dyrektora, będę namawiał do tego młodzież i nauczycieli. Mam nadzieję, że jak już odejdę na emeryturę to ta tradycja pozostanie, bo wszystkim się to przecież podoba, zarówno uczniom, nauczycielom jak i włodarzom naszego miasta i powiatu – mówi Zbigniew Gołębiowski, dyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach.

Wydarzenie każdego roku jest dobrą okazją dla samorządowców, by życzyć maturzystom powodzenia.

zvcx

– Życzę im, by te matury wyszły jak najlepiej. Aby dzięki zdobytym wynikom młodzież dostała się na wymarzone studia. No i tradycyjnie wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia – mówi Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki.

– Powodzenia i szczęścia na maturze. Aby udało im się tą maturę zdać, bo to jest bardzo ważne i przydatne w życiu – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

W Polkowicach w tym roku do matury będzie podchodzić blisko 150 uczniów z trzech klas liceum i dwóch klas technikum. Młodzież rozpoczęła intensywne przygotowania do egzaminu dojrzałości.

polonez w rynku 2– Oprócz podstawowych przedmiotów będę zdawać rozszerzony angielski i WOS – mówi maturzystka. – Planuję pójść na dziennikarstwo sportowe.

– Ja będę zdawał rozszerzoną matematykę, biologię i geografię – mówi jej kolega. – Nie wiem jeszcze, co chcę studiować. Na pewno zamierzam wybrać studia dzienne – dodaje.

DRM

Dodaj komentarz