POLKOWICE. Zarząd powiatu i burmistrz skwitowani

ABSOL_TRAMSWiększością głosów zarząd powiatu polkowickiego i burmistrz gminy Polkowice otrzymali wczoraj absolutorium za wykonanie budżetu za 2014 rok. W obu głosowaniach nie było głosów przeciwnych.  

Podczas sesji powiatowej trzech radnych wstrzymało się od głosu, a miejskiej – jeden. Zarówno Marek Tramś, starosta polkowicki, jak Wiesław Wabik, burmistrz gminy podziękowali współpracownikom i pracownikom urzędów za zaangażowanie podczas realizacji zeszłorocznych budżetów.

– Nie było to łatwe – stwierdził Marek Tramś nawiązując do zmieniającej się sytuacji finansowej powiatu w tamtym okresie. – Zapłaciliśmy 21 milionów złotych tak zwanego janosikowego, nie wykonaliśmy zaplanowanego dochodu z podatku CIT w wysokości sześciu milionów złotych, głównie z powodu mniejszych wpływów z KGHM, a ponadto o 600 tysięcy złotych zmniejszona została subwencja oświatowa – wymieniał starosta.

Jak dodał, trzeba było „modernizować” budżet. I duża w tym zasługa sprawności i dyscypliny budżetowej wszystkich pracowników.

Inaczej było w gminie Polkowice.

ABSOL_WABIK– Dzięki wysokiemu budżetowi byliśmy w zeszłym roku w bardzo dobrej kondycji finansowej i udało się wyjść z zadłużenia – podsumował burmistrz Wiesław Wabik.

UR

 

Dodaj komentarz