POLKOWICE. Za półtora miliona wymienią zieleń

IMG_3732W tegorocznym budżecie władze Polkowic zarezerwowały półtora miliona złotych na wymianę szaty roślinnej w mieście. Po konsultacjach z mieszkańcami, rozpoczęto wycinkę drzew przy niektórych ulicach. Jesienią rozpocznie się przebudowa terenów zielonych.

W ubiegłym roku zorganizowano cykl spotkań z polkowiczanami, którzy mogli wówczas zgłaszać swoje propozycje co do ewentualnych zmian w swoim otoczeniu. Burmistrz Polkowic rozmawiał z mieszkańcami ulic Miedzianej, Lipowej, Sztygarskiej, Górników, Kolejowej, Ociosowej i Skalników. Najczęściej sugerowano władzom miasta wycinkę drzew w najbliższym otoczeniu bloków.

IMG_3735 IMG_3729 IMG_3734 IMG_3731Przy niektórych ulicach już rozpoczęła się wycinka drzew. Nie wszystkie, o których mówili mieszkańcy zostaną wycięte. Usuwane są drzewa chore, obumarłe oraz kolidujące z obiektami infrastruktury.

W ten sposób rozpoczęto przygotowywanie terenu pod założenie nowej szaty roślinnej uwzględniające wnioski mieszkańców. Przebudowa szaty roślinnej rozpocznie się jesienią. Wówczas pojawią się nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin i róż. Na pewno nie będzie żywopłotów, których utrzymanie jest kosztowne.

DRM

  1. Miejmy nadzieje że wycieli tylko te drzew a które rzeczywiście były chore lub stwarzały zagrożenie dla infrastruktury. Teraz pozostaje tylko nie zapomnieć o pielęgnacji drzew aby nie porosły za duże bo znowu będzie trzeba je usunąć.

Dodaj komentarz