POLKOWICE. Wykoleił się pociąg (FOTO)

IMG_3090Do zdarzenia doszło na trasie kolejowej Rudna Zachodnia – Rudna Zdawcza, w pobliżu ulicy Spokojnej w Polkowicach. Z niewyjaśnionych przyczyn trzy wagony wykoleiły się, z dwóch wysypała się zawartość. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trasa kolejowa jest wyłączona z ruchu. Naprawy potrwają do jutra.

Skład transportujący koncentrat z kopalni do huty wykoleił się wczoraj po południu w niewyjaśnionych okolicznościach.

IMG_3088Trochę potrwa zanim ustalimy przyczyny tego wypadku. Na miejscu cały czas pracuje specjalna komisja pracowników Pol-Miedź Trans oraz przedstawiciele PMT Linie Kolejowe – mówi Marek Danysz, rzecznik prasowy Pol-Miedź Trans.

Z torów wypadły trzy wagony, z dwóch wysypał się ładunek. Przewrócone wagony będzie dziś podnosił specjalny dźwig. Następnie będą naprawiane tory. Pol-Miedź Trans liczy straty.

IMG_3080Jeżeli chodzi o ładunek to straty będą naprawdę niewielkie. Został on już pozbierany i tu strata może sięgnąć kilku procent. Natomiast jeżeli chodzi o wagony, to wiemy już w tej chwili, że do wymiany są wózki, czyli nadwozia. Jednak straty będą dokładnie oszacowane, gdy wagony trafią na warsztat – dodaje Danysz.

Jest to jedyna trasa, którą transportowany jest koncentrat z kopalni Rudna. Naprawa ma potrwać do jutra, jednak w przypadku, gdy remont torów kolejowych potrwa dłużej, Pol-Miedź Trans ma w pogotowiu transport ciężarowy.

DRM/FOT. EDYTA DRZYMAŁA, GRZEGORZ KUBERA

Dodaj komentarz