Opublikowany: czw, Lip 27th, 2017

Polkowice wspierają rodziny wielodzietne

Tańsze paliwo, zniżki na bilety do kina i aquaparku to tylko niektóre w wielu korzyści jakie daje “Polkowicka Karta Dużej Rodziny”. Miejscowy ratusz podsumowuje rok działania programu, z którego korzysta już ponad trzystu pięćdziesięciu mieszkańców.

Program “Polkowicka Karta Dużej Rodziny” działa już od ponad roku. Obecnie korzystają z niego 352 osoby, w tym 131 rodziców i opiekunów oraz 221 dzieci. Program ma przede wszystkim na celu wspieranie rodzin wielodzietnych oraz dążenie do stworzenia w gminie klimatu sprzyjającego wychowaniu co najmniej trójki dzieci. O wydanie karty mogą się starać rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, które zamieszkują na terenie gminy Polkowice i mają na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci do 18-ego bądź 25-ego roku życia, jeśli się uczą lub pracują. W przypadku dzieci niepełnosprawnych ograniczenia wieku nie występują.

– Korzystam z programu i uważam, że jest bardzo korzystny. Dzięki karcie dużej rodziny można zaoszczędzić. Cieszę się, że coraz więcej firm zgłasza się do tego programu – mówi jedna z polkowiczanek posiadających kartę.

Lista partnerów Polkowickiej Karty Dużej Rodziny jest otwarta. Swój udział w programie może zadeklarować każda firma czy instytucja, która zaoferuje zniżkę lub inne korzyści przy zakupie swoich towarów lub usług.

Zalety programu podkreśla także burmistrz Polkowic Wiesław Wabik: Korzystam z niego, choćby tankując paliwo. Karta Dużej Rodziny to program ogólnopolski. W Polkowicach postanowiliśmy rozszerzyć go o nasz lokalny rynek. Już są podpisane 32 porozumienia. W ramach Polkowickiej Karty Dużej Rodziny można korzystać ze zniżek w Aquaparku, czy też przy kupnie biletów do kina. Serdecznie zachęcam do korzystania z programu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..