POLKOWICE. Wielkie emocje w meczu CCC

cccWielkich emocji dostarczył mecz Tauron Basket Ligi Kobiet, w którym CCC Polkowice zmierzyło się na wyjeździe z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Obydwa zespoły przyzwyczaiły swoich kibiców to emocjonujących spotkań. Nie inaczej było i tym razem. W obu ekipach prym wiodły zagraniczne zawodniczki – w Gorzowie Zoll, w Polkowicach Sutherland. To właśnie te koszykarki nadawały ton grze i zdobyły najwięcej punktów, kolejno 27 i 23.

W pierwszej kwarcie gospodynie wypracowały sobie 7-punktową przewagę. W drugiej polkowiczanki zaczęły odrabiać straty i przed przerwą nadrobiły cztery oczka. Kolejne dwie odsłony były bardzo wyrównane i mecz zakończył się remisem. Do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Tutaj minimalnie lepsze okazały się akademiczki.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 81:79 (24:17, 15:19, 20:20, 8:11, d. 14:12)

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 27, Brewer 22, Dźwigalska 18, Piekarska 8, Ogorodnikova 4, Szajtauer 2.

CCC: Sutherland 23, Owczarzak 15, Swanier 15, Majewska 10, Greene 7, Svierrisdottir 6, Jeziorna 3.