POLKOWICE. Uhonorują mieszkańca, który uratował dziecko ze śmietnika

p. Eugeniusz 1
p. Eugeniusz Korytek

Pan Eugeniusz Korytek, który wczoraj uratował noworodka porzuconego w śmietniku, zostanie uhonorowany przez miasto. Podczas sesji rady miejskiej władze Polkowic oficjalnie pogratulują i podziękują 63-latkowi. Otrzyma on również od gminy nagrody rzeczowe.  

– Taka postawa obywatelska, a zarazem bohaterska pana Eugeniusza jest nie tylko godna podziwu, ale także zasługuje na wyróżnienie. Chcemy z honorami podziękować mieszkańcowi gminy Chocianów. Zaprosimy go na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 6. marca. Przekażemy mu gratulacje jak i wręczymy upominek – mówi Ewa Szczecińska – Zielińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Polkowice.

rower p. Eugeniusza
Pan Eugeniusz będzie mógł wymienić swój wysłużony rower na nowy

Pan Eugeniusz otrzyma rower ufundowany przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych jak i nagrodę rzeczową od Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach o wartości do 500 zł.

Przypomnijmy, wczoraj około godziny 11:00 pan Eugeniusz znalazł owiniętego w prześcieradło noworodka pozostawionego w kratonie w boksie śmietnikowym przy ulicy Hubala w Polkowicach. Dzięki jego szybkiej interwencji pogotowie przewiozło dziecko do lubińskiego szpitala. Stan zdrowia maleństwa lekarze oceniają jako dobry.

Polkowicka policja ustaliła, że matką kilkudniowego chłopca jest 20-letnia obywatelka Chin. Nie wiadomo jeszcze, jak doszło do tego, że maleństwo znalazło się w śmietniku, ponieważ kobieta nie mówi po Polsku.

DRM

Dodaj komentarz