POLKOWICE. Trwają zmagania ratowników

DSCF7218Szereg zadań ratunkowych, pokazy sprzętu medycznego, stacja ćwiczeniowa RKO to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają polkowiczan w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym.

O 8. rano wystartował drugi dzień zmagań ratowników medycznych. W Regionalnych Mistrzostwach, które odbywają się w Polkowicach udział bierze 13 zespołów z całej Polski. Ratownicy między innymi ze Szczecina, Katowic, Krakowa, Kędzierzyna-Koźle, Jeleniej Góry i Wrocławia zmierzą się z licznymi zadaniami, które rozgrywane są w centralnych punktach Polkowic.

Załoga powiatu polkowickiego, jako ubiegłoroczni mistrzowie mają już miejsce wywalczone na mistrzostwa Polski, ale i tak będą uczestniczyć w tych zawodach jako gospodarze.

Dziś od 8 do 16 zawody będą rozgrywane w Parku Miejskim, Centrum Piknikowym, w rynku oraz w Aquaparku w Polkowicach. Organizatorzy przygotowali także różne atrakcje dla wszystkich mieszkańców. Zaplanowano pokazy sprzętu medycznego, liczne zabawy dla dzieci, stację ćwiczeniową RKO, pomiar cukru i ciśnienia oraz porady dietetyka PCUZ. Natomiast na scenie polkowickiego Amfiteatru występować będą lokalne zespoły muzyczne.

W nocy odbyły się już zadania w Sobinie przy stacji ratownictwa oraz w Meandrach Guzickiego Potoku.

Organizatorem Mistrzostw jest Pogotowie Ratunkowe w Legnicy.

DRM/FOT. POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz