POLKOWICE. Szmyd w CCC Polsat

szmyd-1024x346

Trwa proces kompletowania zawodników do składu ekipy kolarzy CCC na sezon kolarski 2015. Jak informuje kierownictwo Professional Cycling Team CCC w ostatnim czasie kontrakt z ekipą podpisał jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy, od wielu lat reprezentujący ekipy zawodowe Word Tour – Sylwester Szmyd.

Sympatykom kolarstwa w Polsce nie trzeba zbytnio przedstawiać sylwetki Sylwestra Szmyda. Przebieg jego kariery kolarskiej związany był z najlepszymi zawodowymi ekipami kolarskimi na świecie. W 2001 roku trafił do Włoch i przez dwa sezony reprezentował ekipę Tacconi Sport. Następnie ścigał się w ekipie Saeco, Lampre, Liquigas a ostatnie dwa sezony spędził w hiszpańskiej ekipie Movistar. Dzięki systematycznej pracy i wielkiemu uporowi, podnosił z sezonu na sezon swój poziom sportowy, stając się jednym z najlepszych pomocników na górskich etapach wyścigów.

Sylwester Szmyd w swej kolarskiej karierze uczestniczył we wszystkich Wielkich Tourach. Łącznie, w Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta Espana wystartował 22 razy.

fot. A.Dyszyński/CCC Polsat Polkowice

Dodaj komentarz