POLKOWICE. Szkoły zachęcały gimnazjalistów

targi_edukacyjneTargi Edukacyjne odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Polkowicach. Przedstawiciele szesnastu szkół ponadgimnazjalnych zachęcali gimnazjalistów do wyboru właśnie ich placówek. Dominowały szkoły z regionu Zagłębia Miedziowego.

– Dla uczniów polkowickich gimnazjów takie targi to doskonała okazja do tego, by zapoznać się w jednym miejscu z tym, co mają do zaproponowania liczne szkoły średnie. Dzięki temu nie muszą poświęcać czasu na wyjazdy– mówi Dorota Gnych, dyrektor Gimnazjum Nr 2.

– Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to decyzja bardzo ważna, w dużym stopniu determinująca przyszłość młodego człowieka. Dlatego też jej podejmowanie musi dokonywać się w oparciu o racjonalną analizę tego, co oferują placówki edukacyjne działające na terenie regionu, a także ocenę tego, co dany uczeń chciałby w przyszłości robić – informuje Konrad Kaptur, rzecznik prasowy UG Polkowice. – Takie wydarzenia jak Targi Edukacyjne w Polkowicach pomagają dokonać  takiej analizy – dodaje.

Od rozmów z nauczycielami i uczniami, przez – najbardziej popularne- prezentacje multimedialne, po pokaz robotów skonstruowanych w Technikum Mechatronicznym w Chocianowie – placówki w różny sposób próbowały przekonać gimnazjalistów.

FOT. UG Polkowice

Dodaj komentarz