POLKOWICE. Sześć punktów darmowej pomocy prawnej

 

POL_STAROSW powiecie polkowickim uruchomionych zostanie sześć punktów, w których nieodpłatnej pomocy udzielać będą adwokaci i radcy prawni. Skorzystać z niej mogą m.in.: młodzież do 26. roku życia, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, a także ci, którym w ostatnim okresie przyznano świadczenie z pomocy społecznej. 

– Bezpłatna pomoc będzie udzielana od poniedziałku do piątku, przez co najmniej cztery godziny dziennie – informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik polkowickiego starostwa. – Zakres możliwych do uzyskania informacji jest szeroki. Dotyczy, między innymi, etapu postępowania przedsądowego z prawa cywilnego, karnego, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych czy prawa pracy – dodaje. 

Harmonogram działania punktów w powiecie polkowickim znajduje się na stronie internetowej starostwa.

System darmowej pomocy prawnej zacznie działać w całym kraju od początku 2016 roku. Jest to efekt wejścia w życie ustawy o nieodpłatnej pomocy oraz edukacji prawnej. Zakłada ona stworzenie sieci ponad 1500 punktów, z których połowa prowadzona będzie przez pozarządowe organizacje pożytku publicznego.

UR

Dodaj komentarz