POLKOWICE. Stępniak najlepszy z kolarzy CCC Polsat

ccc polkowice kolarze

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour of Turkey i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy. Grzegorz Stępniak z CCC Polsat Polkowice finiszował na 23. miejscu.

Na początek rywalizacji w tureckiej etapówce Tour of Turkey, kolarze zmierzyli się z etapem długości 144 kilometrów, który rozpoczynał się i kończył w malowniczej miejscowości wypoczynkowej Riwiery Tureckiej – Alanya. Trasa tego etapu prowadziła po wyjątkowo płaskim terenie co zdecydowanie faworyzowało sprinterów, których wielu pojawiło się na starcie wyścigu.

O przebiegu rywalizacji kolarzy na 1.etapie poinformował na stronie internetowej dyrektor sportowy ekipy, Robert Krajewski: „Wyścig rozpoczął się bardzo dynamicznie. Już na piątym kilometrze nastąpił bardzo mocny atak i z peletonu odjechało czterech kolarzy. Niestety, wśród uciekinierów nie było naszego zawodnika. Odjazd bardzo szybko uzyskał pięciominutową przewagę ale ekipy mające w swoich składach sprinterów nie pozwoliły by ucieczka dojechała do mety. W peletonie kontrole przejęła ekipa Omega Pharma – Quick Step, która pracowała na swojego lidera, Marka Cavendisha. Przewaga zaczęła bardzo szybko się zmniejszać, a przed wjazdem na rundy w Alanyi ucieczka została zlikwidowana. W końcówce nasz zespół pracował dla Grzegorza Stępniaka, który przed rokiem był siódmy na tym etapie. Niespodzianki jednak nie było i po etapowe zwycięstwo sięgnął faworyt – sprinter ekipy Omega Pharma –Quick Step, Mark Cavendish.”

Ostatecznie, najszybszym na mecie w Alanyi okazał się Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step), który pokonał Elię Vivianiego (Cannnondale) oraz Theo Bosa. Grzegorz Stępniak finiszował na 23.miejscu. Na mecie zameldowali się także Tomasz Kiendyś (36. msc), Mateusz Nowak (44), Adrian Kurek (46), Piotr Gawroński (67), Davide Rebellin (81), Paweł Charucki (82) i Tomasz Marczyński (124).