POLKOWICE. Starosta debatował w Brukseli

Marek Tramś uczestniczył w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast – największym wydarzeniu samorządowym w Brukseli. Samorządowcy debatowali,  między innymi na temat nowych programów zreformowanej polityki spójności na lata 2014-2020.

Na trzydniowym spotkaniu sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów  przyjęto stanowisko, które to wyznacza usprawnienia w planowaniu i wykorzystaniu instrumentów finansowych funduszy unijnych.

-Instrumenty finansowe mają służyć rozwiązywaniu konkretnych problemów mieszkańców całej Unii Europejskiej- podkreśla starosta polkowicki.

– Dlatego musimy zapewnić, że interwencja publiczna będzie tak zaprogramowana, aby nie narzucać na odbiorców końcowych jakichkolwiek zbędnych obciążeń – w tym również finansowych –  twierdzi Marek Tramś.

W ramach Tygodnia  odbyło się ponad 100 konferencji, warsztatów i seminariów, które są organizowane przez Komisję Europejską, Komitet Regionów oraz władze lokalne i regionalne z całej Europy.

Samorządowcy debatowali  między innymi na temat nowych programów zreformowanej polityki spójności na lata 2014-2020. W jej ramach Unia Europejska zainwestuje w regionach i miastach kwotę 351,8 mld euro.

Dodaj komentarz