POLKOWICE. Słaby występ kolarzy CCC Polsat

IMG_4114

Sam Bennett (Team NetApp-Endura) wygrał ostatni, 5.etap wyścigu Bayern-Rundfahrt. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej  wyścigu został  Geraint Thomas (Team Sky). Najlepszy z zawodników CCC Polsat Polkowice, Jarosław Marycz finiszował na 22 pozycji.

Ostatni, 5.etap wyścigu Dookoła Bawarii prowadził z Wassertrüdingen do Norymbergii, gdzie kolarze pokonywali rundy ulicami miasta. Zaraz po starcie, na 10 kilometrze trasy przed kolarzami rozpoczął się podjazd na górską premię kategorii 2. (Bergwertung), który kolarze pokonywali dwukrotnie. Dalsza część trasy aż do samej Norymbergii prowadziła po terenach lekko pagórkowatych.

O losach ostatniego etapu rozstrzygnął finisz z peletonu, który praktycznie cały dojechał na metę w Norymberdze. Najszybciej finiszował Sam Bennett (Team Netapp – Endura), który pokonał Yeuheneia Hutarovich’a (AG2R) i Raymonda Kredera (Garmin Sharp).

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężył Geraint Thomas (Team Sky). Drugi był Mathias Frank (IAM), zaś trzeci Vasil Kiryenka (Sky). Z ekipy CCC Polsat Polkowice na 18. miejscu wyścig ukończył Branisłau Samoilau.