POLKOWICE. Słaba forma kolarzy CCC w Holandii

ccc polkowice kolarze

W miniony weekend kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wystartowali w dwóch wyścigach klasycznych rozegranych w Holandii w prowincji Drenthe. Niestety, występ na tych wyścigach kolarze „pomarańczowych” nie mogą zaliczyć do udanych.

Na wyścigi do Holandii ekipa CCC Polsat Polkowice wyjechała w składzie: Jarosław Marycz, Grzegorz Stępniak, Piotr Gawroński, Adrian Kurek, Łukasz Nowak, Josef Cerny, Bartłomiej Matysiak i Tomasz Kiendyś. Przez dwa dni startów kolarze musieli zmierzyć z bardzo wymagającymi trasami, które są nieodłączne podczas wiosennych klasyków w Holandii. Mimo, że na trasie nie było trudnych podjazdów, to wąskie i kręte drogi z licznymi brukowanymi sekcjami, zawsze dokonują „spustoszenia” w peletonie. Dodatkowo, w miniony weekend, kolarze wystartowali w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych. Nad zachodnia Europą „przewalały” się fronty atmosferyczne które przyniosły obfite opady deszczu i silnie wiejący wiatr. Ściganie w takich warunkach nie należy do łatwych.

Z trasą pierwszego z klasyków, Ronde van Drenthe, nie poradziło sobie około 80 kolarzy. Z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice wyścig ukończyli jedynie Tomasz Kiendyś (62m.) i Bartłomiej Matysiak (65m.) Wyścig wygrał Kenny Dehaes (Lotto Belisol), który pokonał Scotta Thwaitesa (NetApp-Endura) oraz Berta-Jana Lindemana (Rabobank Development Team).

Drugiego dnia, podczas wyścigu De Weiert Dwars door Drenthe, sytuacja była bardzo podobna. Ze 184 zawodników z 25 ekip kolarskich jakie stanęły na starcie, wyścig ukończyło jedynie 54 kolarzy. Dla ekipy CCC Polsat Polkowice wyścig rozpoczął się stosunkowo dobrze. Dwóch zawodników: Jarosław Marycz Łukasz i Nowak znalazło się w czołowej 50-osobowej grupie która powstała po podzieleniu się peletonu. Niestety kraksa w jakiej uczestniczyli wykluczyła ich z dalszej jazdy.

Wyścig wygrał Włoch Simone Ponzi (Neri Sottoli). Jedynym z zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice który ukończył wyścig  został Adrian Kurek, który zajął 42. miejsce.

fot. CCC Polsat Polkowice

Dodaj komentarz